ORACLE GOLF CUP 2008

ORACLE GOLF CUP 2008
24.10.2008
Babie leto s farbami jesene.
10. októbra 2008 sa zišli nadšenci golfu na druhom ročníku golfového turnaja Oracle Golf Cup 2008. Na golfové ihrisko v Piešťanoch zavítalo babie leto v celej svojej kráse a pestrosti. Opäť sa nielen súťažilo, ale i pomáhalo!

Štartovný guláš pre hráčov i nehráčov
Po roku sa opäť stretli známe tváre a priatelia spoločnosti Oracle Slovensko, aby využili krásny slnečný deň na aktívny relax pri golfe. Hostí privítal generálny riaditeľ spoločnosti, Jozef Jurkovič. Na úvod sa všetci, hráči i nehráči, posilnili "štartovným gulášom" a po rozdelení do flajtov sa mohol turnaj začať. Moderátor Peter Novák, alias Šarkan, oboznámil súťažiacich so systémom hry a maršal už len odpálil kanónový štart. Tí, ktorí zatiaľ neobjavili čaro golfu, mali možnosť vychutnať si príjemné chvíle v piešťanských kúpeľoch.

Napĺňalo sa heslo: Aj golfom sa dá pomáhať!
Súčasťou golfového turnaja Oracle Golf Cup je už tradične charitatívna aukcia na podporu profesionálnych rodín. Minulý rok mohli vďaka aukcii stráviť s deťmi predĺžený víkend v Liptovskom Jáne a v Tatralandii. Cieľ tohtoročnej aukcie je obdobný! Opäť sa nám podarilo získať športové a golfové predmety od osobností Slovenska i od známych športovcov. Pomôcť sa rozhodli herci Milan Kňažko a Janko Króner, zo športovcov zakladateľ karate na Slovensku Ladislav Klementis /8. dan/, FC Artmedia Petržalka a HC Slovan Bratislava, ktorý venoval dres z prestížneho zápasu Slovan : Tampa Bay. Hokejisti Slovana darovali originálny dres s podpismi hráčov domáceho i zámorského klubu. Bol veľkým lákadlom a nejeden účastník golfového turnaja mal záujem získať ho v dražbe. Ako najvyššie vydražený predmet ho nakoniec spolu s manželom získala Andrea Cocherová. Hokejisti Slovana darovali aj minulý rok do aukcie podpísaný dres, za čo im určite patrí ocenenie Kolektív s veľkým srdcom.

Farebná fantázia nielen v prírode
O oživenie aukcie sa rovnako ako minulý rok postaral moderátor Peter Novák, ktorý svojim šarmom a dôvtipom nedovolil účastníkom nedražiť. Charitatívna aukcia bola tentoraz obohatená o detské kresby a výtvarné kreácie, ktoré vlastnoručne zhotovili postihnuté deti Kristián a Monika z profesionálnej rodiny zo Zvolena. Venovali ich do dražby, i keď sa s nimi len ťažko lúčili. Hostia golfového turnaja ocenili detskú fantáziu a snahu. Zapojili sa do dražby a vďaka nim sa budú môcť Kristián a Monika tešiť z nového počítača. Finančné prostriedky, ktoré sa získali v charitatívnej aukcii budú použité na podporu profesionálnych rodín. Niektorí účastníci golfového turnaja sa síce nezapojili do dražby, ale podporili profesionálne rodiny finančným príspevkom.

Zabávali dobrovoľníci a cimbalovka
Charakteristickou črtou Oracle Golf Cup je, že sa na ňom zúčastňujú zamestnanci spoločnosti Oracle Slovensko ako dobrovoľníci v rôznych funkciách - ako fotografi či hostesky. Ide o súčasť aktivít spoločenskej zodpovednosti firmy. A práve to bolo dôvodom, že sa na jednom pódiu stretlo niekoľko zamestnancov spoločnosti Oracle Slovensko, aby vytvorili hudobnú skupinu ORACLE band. Minulý rok mala kapela premiéru, tento rok vystúpili s odvážnym repertoárom, v ktorom nechýbal ani legendárny Pink Floyd. Okrem ORACLE band sa na podujatí predstavila aj cimbalová hudba Trnafčan z Trnavy. Myslíte si, že cimbal a golfové ihrisko k sebe nepatria? Netradičné spojenie, ale práve o to išlo. Trnafčani zahrali všetko, od ľudovej tvorby až po Beatles. A cieľom Oracle Golf Cup je práve spájať golf s netradičnými aktivitami.

Organizátori ORACLE GOLF CUP ďakujú!

Milanovi Kňažkovi, Jankovi Krónerovi, Hokejovému klubu Slovan Bratislava, Futbalovému klubu Artmedia Petržalka, zakladateľovi karate na Slovensku Ladislavovi Klementisovi, Petrovi Zálešákovi, Marošovi Herdovi, Milanovi Hánovi a Milanovi Nábělkovi, ktorí darovali do aukcie golfové a športové potreby, a umelcovi Martinovi Bu, ktorý daroval originálne umelecké dielo - vázu budúcnosti.

Veľké poďakovanie patrí všetkým hosťom, ktorí sa zapojili do dražby, a samozrejme i tým, ktorí darovali finančný príspevok na profesionálne rodiny:

Ivan Golian, Juraj Beňo, Juraj Polák, Milan Hain, Juraj Karkuš, Ľubor Štefík, Peter Novák, Branislav Baláž, pán Šušol, Jozef Jurkovič, Miroslav Tauchmann, Darina Hánová, Tatjana Luknárová, Danica Balážová, Tibor Baranovič, Maroš Herda, Peter Kucer, Radovan Čechvala, Andrej Glatz, Július Šabo, Ladislav Vaškovič, Juraj Danko, Jiří Vacek, Michal Truban.

Vďaka všetkým VÁM sa vyzbieralo 154 000,- Sk.

Finančné prostriedky budú venované profesionálnym rodinám. Konkrétne použitie bude zverejnené na www.golfaukcia.sk.

Výsledky ORACLE GOLF CUP 2008 /Súčet Stableford dvojíc/:

1. miesto: Darina Hánová/ Juraj Beňo

2. miesto: Boris Giertl/ Martin Šubín

3. miesto: Karoly Hodossy/ Milan Hán

Absolútny víťaz (brutto): Juraj Polák

Longest drive - muži: Branislav Stankovič/ ženy: Tatjana Luknárová

Nearest to the pin - muži: Imrich Béreš/ ženy: Andrea Cocherová