Martinus sa stal už štvrtýkrát absolútnym víťazom ocenenia Mastercard Obchodník roka

Martinus sa stal už štvrtýkrát absolútnym víťazom ocenenia Mastercard Obchodník roka
25.04.2017
Absolútnym víťazom a držiteľom titulu Mastercard Obchodník roka 2016 sa stal, rovnako
ako v predošlých troch rokoch, Martinus. Bol ocenený aj v rámci odborovej kategórie ako
Mastercard Obchodník s knihami 2016.

 
  • Medzi ďalších víťazov odborových kategórií patrí Lidl Slovenská republika, dm drogerie markt, DEICHMANN, SPORTISIMO, NAY, Merkury Market, IKEA a alza.sk.
  • Víťaza v kategórii Mastercard Cena verejnosti 2016 vybrali zákazníci hlasovaním na internete a prostredníctvom SMS. Najviac hlasov získal rovnako ako vlani Lidl Slovenská republika.
„Najobľúbenejších obchodníkov v jednotlivých kategóriách maloobchodu vyberali slovenskí zákazníci a výsledky preto odrážajú ich vlastnú skúsenosť s kvalitou ponuky a služieb. Absolútne víťazstvo obhájilo už štvrtýkrát kníhkupectvo Martinus, ktoré sa dlhodobo teší vysokej dôvere a lojalite zákazníkov,“ povedal Josef Machala, Mastercard Rewards Program Leader. Na druhom mieste sa v kategórii Absolútny víťaz presadila dm drogerie markt a na treťom mieste sa umiestnila spoločnosť Lidl Slovenská republika.

Celkový víťaz aj víťazi v jednotlivých sortimentných kategóriách boli určení na základe výsledkov rozsiahleho reprezentatívneho výskumu spoločnosti GfK Czech na vzorke 1 500 respondentov z celej Slovenskej republiky. Hodnotenými parametrami bolo spontánne menovanie predajne („top of mind“), počet nakupujúcich a miera ich vernosti predajni, dôvera zákazníkov a spokojnosť s vybranými parametrami (sortiment, kvalita, personál, služby, usporiadanie).

Celá tlačová správa TU >>